DIGIPORT - Satış Noktası
0850 480 7 266
PAKETLER
KAMPANYALAR
KURUMSAL SATIŞ
D-SMART DÜNYASI

Smartcard çalışmıyor, ne yapmalıyım?

Smartcard'ın DSmart'ın üzerindeki resme göre doğru takılıp takılmadığını kontrol edip ya da aktivasyon işleminin yapılıp yapılmadığını teyid etmelisiniz. Sorunun devam etmesi durumunda çağrı merkemizi arayabilirsiniz.

D-Smart\'ı bekleme (stand-by) konumuna nasıl alabilirim?

D-smart yayınlarını daha sağlıklı alabilmek için uydu alıcınızı kullanmadığınız durumlarda stand-by konumunda bırakınız. Kumandanızın üst köşesinde yer alan kırmızı tuşa basarak veya D-Smart'ın üzerindeki kapatma düğmesine basarak bekleme konumuna geçebilirsiniz.

Cihaz stand-by konumunda iken \

Televizyon ile cihaz arasındaki bağlantıları kontrol ettikten sonra. RF ara kablo kullanıyorsanız, televizyonun ayarının doğru UHF kanalına yapıldığından emin olmalısınız.

Sinyal seviyesinde azalma var, ne yapmalıyım?

1. Öncelikle D-Smart cihazınızın arkasındaki sinyal kablosunun bağlı olup olmadığını kontrol ediniz.

2. “Sinyal Yok” uyarısı aldığınız kanalda kumandanızın “Yeşil" renkli tuşuna basınız.  

3. Ekrana gelen Sinyal Ayarları sayfasından D-Smart TP1 sinyalini seçmek için ‘OK’ tuşuna basınız. Çıkan ekranın ortasında yer alan kilit simgesindeki "Yeşil" renk cihazınızın sinyale kilitlendiğini, "Kırmızı" renk ise cihazınızın sinyal alamadığını ifade eder.  

4. SmartOnline İşlem merkezinden “Sinyal Yenile” alanına girerek sinyal yenileme işlemini yapınız.   Sinyal Yenileme işlemi sonrası TV ekranında “Kanalda sorun var veya sinyal yok” uyarısı almaya devam ediyorsa; sinyal kalitesi düşük ise çanak anteninizin ayarı bozulmuş veya anten bileşenlerinden biri arızalanmış olabilir.

Görüntü ve/veya ses alamıyorum, ne yapmalıyım?

Çanak anten bağlantınızın ve D-Smart'ın televizyonunuz ile olan bağlantısının sağlanıp sağlanmadığını ve televizyonun uydu bağlantı ayarlarının yapılıp yapılmadığını kontrol etmelisiniz.

Kumandam ile işlem yapamıyorum, ne yapmalıyım?

1. D-Smart'ın açık olup olmadığını kontrol ediniz. 

2. D-Smart'ı bekleme konumuna alınız.

3. Kumandanın pillerini çıkarıp, yeniden takınız.  

4. Problem devam ediyorsa kumandanın pili bitmiş olabilir yenisiyle değiştirmeniz gereklidir.

Uzaktan kumandanın üzerindeki renkli tuşlar ile neler yapabilirim?

İnteraktif hizmetlerden faydalanabilir, Elektronik Program Rehberi’nde renkli tuşlar ile tercih ettiğiniz başlıklarda güncel ve detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Elektronik Program Rehberi nedir, neler yapabilirim?

D-Smart'taki İnteraktif Program Rehberi özelliği sayesinde uydudaki favori kanallar televizyonunuza sıralanmış olarak gelir, dilerseniz favori kanal fonksiyonu sayesinde kişisel listenizi oluşturabilirsiniz. Sizi yeni eklenen kanallar ile frekansı değişen kanalları arama zahmetinde bulunmazsınız. Ayrıca, rehber özelliği ile izlediğiniz program ile ilgili hızlı, doğru ve güncel bilgiye ulaşabilirsiniz ve seçtiğiniz kanalın günlük ya da haftalık yayın akışını görebilirsiniz.

Görüntü var ama ses yok ya da ses çok kısık, ne yapmalıyım?

Bu durumda birkaç fonksiyon kontrol edilmelidir. Eğer D-Smart'ın ses çıkışı televizyona SCART kablosu ile bağlanmış ise, o zaman televizyonun sesinin en az yarıya kadar açık olmasına dikkat etmelisiniz. Daha sonra  D-Smart'ın sesini uygun seviyede açmış olmalısınız. Çözüm sağlanmaz ise D-Smart'a bağlı olan SCART kablosunu çıkarıp tekrar takmak gerekebilir. Eğer D-Smart ses çıkışı ses sistemi  ile elde ediliyor ise ses sisteminin ses seviye ayarları kontrol etmelisiniz

D-Smart yayınının kesilmesi söz konusu olabilir mi?

Hayır. Uydudaki tüm şifresiz kanalları her zaman, herhangi bir yayın kesintisi olmaksızın izleyebilirsiniz. Smartcard aktivasyonunuz gerçekleştirilmiş ise uydudaki tüm kanalları ve D-Smart'a özel kanalları izleyebileceksiniz.

D-Smart üzerinden internet bağlantısı yapılabilecek mi?

Ethernet bağlantısı direk internet erişimi sağlamaz. Uydu alıcınızda ilgili ayarları yapılmalı ve Ethernet bağlantısı aracılığıyla D-Smart'a özel ve çok çeşitli interaktif programlar kullanılabilirsiniz.

D-Smart PIN kodumu unuttum, ne yapmam gerekiyor?

TV Pin Kodu; seçtiğiniz kanalları izleyiciler için bloke etmeye yarayan 4 haneli bir şifreleme sistemidir.  TV Pin Kodunuzu unuttuysanız SmartOnline işlem merkezine giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

Türksat uydusundaki kanalları izleyebiliyorum. Hotbird uydusundaki yayınları nasıl izleyebilirim?

Türksat'a bakan çanak anteninizin dışında, 2. bir çanağa sahip olmanız halinde Hotbird uydusundaki şifresiz kanalları izleyebilirsiniz. Bu çanakları birlikte kullanmak için DiseqC denen aparatın kullanılması gerekir. Yetkili servisiniz ya da çağrı merkezimiz bu konuda sizi daha detaylı bilgi verecektir.

Hotbird uydusundaki kanalları nereye ilave edeceğim?

Hotbird uydusu dahil olmak üzere diğer uydularda izlemeyi tercih ettiğiniz kanalları, kanal sıralamamızda 600. kanaldan itibaren ekleme yapabilirsiniz.

İstediğim kanalları engelleyebilir miyim?

Evet. Ebeveyn kontrol özelliği sayesinde istediğiniz kanallara erişimi engelleyebilirsiniz. Ayrıca Çocuk Kilidi sayesinde çocuğunuzun izlemesini istemediğiniz kanalları da şifreleyebilirsiniz.

İzlediğim kanalı değiştirmeden, diğer kanallardaki program bilgisini görebilir miyim?

Evet. İzlediğiniz kanalı değiştirmeden, "Rehber" tuşuna basarak herhangi bir kanaldaki detaylı program bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca her kanal değiştirdiğinizde ekranın alt kısmında beliren "Info" üzerinden izlediğiniz kanal ya da diğer kanalların da program bilgilerine kanal değiştirmeden erişebilirsiniz.

D-Smart sayesinde yayımlanan programları orijinal dil seçeneği ile izleyebilir miyim?

Evet. D-Smart ile dil seçeneğini destekleyen yayınları orijinal dilinde ya da tercih ettiğiniz dil seçeneğinde izleye bilme olanağına sahip olursunuz.

D-Smart HD kutumu nasıl HD televizyona bağlayabilirim?

D-Smart HD cihazınızı HD görüntü elde etmek için HD TV'ye iki farklı şekilde bağlayabilirsiniz. 1. Eğer TV'nizde komponent video bağlantı noktası varsa komponent çıkışlarını kullanarak (Görüntü analog olarak taşınır). 2. Eğer TV'nizde HDMI (High Definition Media Interface) bağlantı noktası var ise HDMI çıkışını kullanarak. Ayrıca SCART ve KOMPOZİT bağlantı noktalarıyla standart çözünürlüklü görüntü taşıma olanağına sahipsiniz.

HD kutumu 2 farklı TV\'ye bağlayabilir miyim?

D-Smart HD cihazınızı sadece tek bir televizyona bağlayabilrsiniz. Farklı televizyonlarda farkılı yayınları seyretmek için 2 ayrı D-Smart HD uydu alıcınızın olması gerekmektedir.