DIGIPORT - Satış Noktası
0850 480 7 266
PAKETLER
KAMPANYALAR
KURUMSAL SATIŞ
D-SMART DÜNYASI

HD (High Definition) nedir?

Günümüzdeki standart yayın görüntü sistemlerinden çok daha yüksek kalitede resimleri görüntüleme imkanı sunan bir interaktif teknolojidir. HD resimlerde aynı resim için kullanılan piksel sayısı SD (standard definition) resme göre çok daha yüksektir (SD=720x576, HD=1280x720 minimum). HD yayın, bugüne kadar kullandığımız standart yayınlara göre en az 2 kat daha iyi görüntü kalitesine sahiptir.

D-Smart HD nedir?

D-Smart HD HD teknolojisi ile yayımlanan kanalları evinize getiren uydu alıcısıdır. D-Smart HD ile HD kanalları yüksek çözünürlük ile izleye bilir ve  mükemmel bir TV izleme deneyimi yaşayabilirsiniz.

D-Smart HD\'nin avantajları nelerdir?

HD teknolojisine sahip kanalları daha kaliteli ses ve görüntü ile izlemenize olanak sağlar. D-Smart HD ile renkler daha canlı ve parlak, detaylar daha nettir. Ayrıca HD Smart'ta Dolby Digital ses sistemi ile yüksek düzeyde kaliteli ses imkanına sahip olursunuz.

D-Smart ve D-Smart HD arasındaki fark nedir?

D-Smart uydu alıcısı ile yayınları standart görünümde 768x576 pixel çözünürlükte seyrederken, D-Smart HD ile yayınları 1920x1080 pixel çözünürlükte izleme olanağına sahip olursunuz

D-Smart uydu alıcım var, HD yayınlar için D-Smart HD uydu alıcısı almalı mıyım?

HD kanalları HD kalitesinde görüntüyle izlemek için D-Smart HD cihazına sahip olmanız gerekmektedir.

HD yayınları seyredebilmek için nasıl bir televizyona ihtiyacım var?

Televizyonunuzun HD Ready veya Full HD olması gerekmektedir.

2 değişik HD formatı olduğunu duydum, bunlar nedir ve farkları nelerdir?

High Definition’da iki çeşit görüntü modu vardır. Düşük kalitedeki HD görüntüde resim 720 satıra bölünür ve bir resim gösterme süresinde 720 satırın tümü kullanılır (720 progressive). DVB standartlarına göre günümüz teknolojisinde yapılmış en yüksek kalitedeki HD görüntü ise 1080 interlaced'tir. HD çözünürlük olarak 1080p (progressive) de vardır ama şu an için sadece Blue Ray DVDlerde kullanılmaktadır.

D-Smart HD\'de izleyebileceğim HD kanallar hangileridir?

Şu anda D-Smart HD uydu alıcınız ile Kanal D HD, HD TV Smart, Discovery HD Showcase, Eurosport HD, Animal Planet HD, Sinema TV HD, Sinema TV HD2, Star TV HD, ATV HD, Penthouse HD, TRT HD, HD Men, HD Women, HD En, A HBR HD, BBC HD ve Universal Channel HD kanallarını yüksek çözünürlükte izleyebilirsiniz.

D-Smart HD ile izleyebileceğim diğer kanallar nelerdir?

D-Smart HD ile 100'den fazla ulusal, yerel ve yabancı kanalı standart çözünürlükle (SD) izleyebilirsiniz. D-Smart'ın kullanıcılarına özel sunduğu Discovery Channel, Animal Planet, Discovery Science, Discovery World,Fashion One, Movie Smart, Euro Futbol, FX'ın yanı sıra yetişkinlere yönelik erotik içerikli kanalları ve interaktif kanalları (son dakika ve ekonomi haberleri, hava durumu, günlük fal, yemek tarifi, diyet önerileri, oyunlar) izleyebilirsiniz. Ayrıca, Hotbird uydusuna bakan bir çanak anteniniz varsa, yüzlerce yabancı kanalı da şifresiz olarak izleyebilirsiniz.

D-Smart HD sayesinde yayımlanan programları orijinal dil seçeneği ile izleyebilir miyim?

Evet. D-Smart HD ile dil seçeneğini destekleyen yayınları orijinal dilinde ya da tercih ettiğiniz dil seçeneğinde izleyebilirsiniz.

D-Smart HD\'yi satın aldıktan ne kadar süre sonra D-Smart HD yayınlarını izleyebilirim?

Smartcard aktivasyonu gerçekleşir gerçekleşmez D-Smart HD'nin avantajlarından faydalanabileceksiniz.