DIGIPORT - Satış Noktası
0850 480 7 266
PAKETLER
KAMPANYALAR
KURUMSAL SATIŞ
D-SMART DÜNYASI

D-Smart nedir?

 Dijital platform özellikleri ile normal uydu alıcısı özelliklerini bir araya getiren, ileri düzey bir teknoloji ürünüdür.

D-Smart, dijital yayın mı yapar?

Evet. D-Smart sayesinde yüksek ses ve görüntü  kalitesi ile dijital yayını kullanıcılara ulaştırılır. D-Smart, TV yayıncılarının sunmuş olduğu yayınların kalitesini değiştirmeden, bozmadan, sıkıştırmadan size ulaştırmaktadır.

D-Smart\'ı satın aldıktan ne kadar süre sonra D-Smart yayınlarını izleyebilirim?

Smartcard aktivasyonu gerçekleştiği an D-Smart'ın avantajlarından faydalanabilir ve hizmeti kullanabilirsiniz.

Aktivasyon işlemi nedir, ücretli midir?

Aktivasyon işleminin gerçekleşmesi için Smartcard ile D-Smart'ın uydudan bir sinyal gönderilerek çalışır hale getirilmesi işlemidir. Bu işlemle D-Smart kanallarından ve interaktif hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Aktivasyon işlemi için çağrı merkezimizi arayarak ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. 444 55 65

Hangi kanalları izleyebiliyorum?

 D-Smart ile 100'den fazla ulusal, yerel ve yabancı kanalı izleme imkanına sahip olursunuz. D-Smart'ın kullanıcılarına özel sunduğu Discovery Channel, Animal Planet, Discovery Science, Movie Plus, World Fashion, Movie Smart gibi film, belgesel, yaşam ve spor kanallarının yanında yetişkinlere yönelik erotik içerikli kanalları ve interaktif kanalları (son dakika ve ekonomi haberleri, hava durumu, günlük fal, oyunlar) izleme ayrıcalığına sahip olursunuz. Ayrıca, Hotbird uydusuna bakan bir çanak anteniniz varsa, yüzlerce yabancı kanalı da şifresiz olarak izleyebilirsiniz.

D-Smart için en az kaç çanak kullanmam gerekiyor?

Türksat uydusu üzerindeki tüm kanalları ve D-Smart kanallarını izlemek için tek çanak kullanmanız yeterli oalacaktır. Birden fazla çanak kurulumu yaptırmanız halinde diğer uydulardaki kanalları da izleyebilme imkanına sahip olursunuz.

D-Smart\'ı hangi uydudan izleyebiliyorum?

 Türksat uydusuna bakan bir adet çanak anten gereklidir. Bunun dışında diğer uydulara bakan çanak antenleri de D-Smart ile kullanabilir ve yayın alabilirsiniz. (örneğin; Hotbird, Eutelsat, Astra, Sirius vb)

Bireysel çanak anten kullanımı dışında binadaki merkezi uydu sisteminden de faydalanabilir miyim?

Bulunduğunuz binada mevcut kullanılan merkezi uydu sistemi Türksat uydusuna bakıyor ve tüm apartman sakinlerinin kullanımına açık ise (Türksat çoklu uydu sistemi) faydalanabilirsiniz. Merkezi uydu sistemindeki uydulardan bir tanesinin Türksat olması gerekmektedir.

Binadaki herhangi bir çanak anten ile D-Smart yayınlarına erişebilir miyim?

Mevcut var olan herhangi bir çanak anteni (en az 60 cm) Türksat uydusuna bakmalı ve dairenize kadar gerekli olan kablolama işlemi mevcut ise yayınlarımzdan faydalanabilirsiniz. "Ayarlar" menüsünden gerekli ayarlar yapıldıktan sonra çanaklarda kullanılan tüm LNB'ler ile kullanılabilir.

Yurtdışında D-Smart yayınlarını izleyebilir miyim?

Türksat'ın batı ve S1 izdüşümündeki tüm kanallar Avrupa'da izlenebilir; ancak doğu izdüşümündeki kanallar malesef izlenemez.

İhtiyacım olan ekipman nedir?

D-Smart yayınlarını izleyebilmek için D-Smart uyumlu bir dijital uydu alıcısı, universal LNB, çanak anten ve kablolama yeterlidir. Eğer modül girişli bir uydu alıcısına kullanıcısıysanız D-Smart Cam Modül ile de D-Smart yayınlarını izleyebilirsiniz.

İhtiyacım olan ekipmanın özellikleri neler olmalıdır?

Turksat 2A/3A uydusu için en az 60 cm çanak, universal LNB, D-Smart uyumlu dijital uydu alıcınız ve kablolama gerekmektedir.

İhtiyacım olan ekipmanı nasıl temin edebilirim?

Tavsiye edilen fiyatlar aşağıdaki gibidir.
 

 

Tek çanak anten ile birden fazla D-Smart\'tan faydalanabilecek miyim?

D-Smart'larınızı çoklu dağıtım sistemi (multiswitch) olarak adlandırılan bir ekipmana bağlayarak faydalanabilirsiniz.

Tek bir D-Smart ile en fazla kaç televizyona yayın alabilirim?

Tek bir D-Smart ile aynı kanalı izlemek şartıyla birden çok televizyondan yayın alabilirsiniz. TV'lerin değişik kanal gösterebilmeleri için ayrı birer D-Smart uyumlu dijital uydu alıcısına bağlı olmaları gerekir. (“Scart”, “RF” ve “Video” girişlerini kullanarak)

Çok çanaklı uydu sistemi kullanıyorum, bu durumda yayınlarınızı nasıl izleyebilirim?

Çok çanaklı uydu sistemlerinde, Türksat 2A/3A'ya bakacak şekilde konumlandırılan antenin DiseqC A girişine takılı olması halinde yayın alabilirsiniz.

Smartcard ne işe yarar?

Sadece D-Smart a çalışan Smartcard ile D-Smart kanallarını izleyebilir ve ayrıca değişik interaktif uygulamalardan faydalanabilirsiniz.

Smartcard\'ı herhangi bir uydu alıcısı ile kullanabilecek miyim?

Malesef. Smartcard'ınızı sadece D-Smart ile kullanabilirsiniz. Başka bir uydu alıcılarında kullanırsanız smartcard bloke olacaktır.

Smartcard\'ın kaybolması durumunda ne yapmalıyım?

Smartcard'ın kaybolması durumunda 444 55 65 numaralı Müşteri Hizmetlerimizi arayarak yeni bir Smartcard satın alma talebinde bulunabilirsiniz.

Smartcard bozulursa ne yapacağım?

Smartcard'ın bozulması durumunda 444 55 65 numaralı Müşteri Hizmetlerimizi arayabilir veya size en yakın D-Smart bayisine giderek yeni bir Smartcard satın alma talebinde bulunabilirsiniz.

Smartcard olmadan da yayın alabilir miyim?

Smartcard olmadan uydudaki şifresiz kanalları izleyebilirsiniz. Ancak, D-Smart kanalları ve interaktif hizmetlerden yararlanabilmeniz için Smartcard’ınızın aktivasyonun yapılması gerekmektedir.

Taşınma durumunda D-Smart hizmetlerinden nasıl yararlanabilirim?

Taşındığınız binada Türksat uydusuna bakan bir çanak anten kurulumu mevcut ise, D-Smart'ınız ile tüm hizmetlerimizden faydalanmaya devam edebilirsiniz. Size daha kaliteli ve hızlı destek verebilmemiz için adres değişikliğini çağrı merkezimizi arayarak bildirmeniz gerekmektedir.

Kısa süreli yer değişikliklerinde D-Smart kullanmaya devam edebilir miyim?

Taşındığınız binada Türksat uydusuna bakan bir çanak anten kurulumu mevcut ise, D-Smart'ınız ile tüm hizmetlerimizden yararlanmaya devam edebilirsiniz. Size daha kaliteli ve hızlı destek verebilmemiz için adres değişikliğini çağrı merkezimizi arayıp bildirmeniz gerekmektedir.

Kısa süreli yer değişikliklerinde Smartcard aktivasyonu tekrarlanacak mı?

Hayır. Adres değişikliklerinde aktivasyon tekrarının yapılmasına gerek yoktur.

Garanti süresi ne kadardır?

D-Smart uyumlu uydu alıcıları 24 Ay garanti kapsamındadır.

15.12.2010 tarihinden önce dijital uydu alıcısı aldığım halde imzalı bir Abonelik Sözleşmem bulunmuyor? Ne yapmalıyım?

 Herhangi bir işlem yapmanıza gerek bulunmuyor. D-Smart, Abonelik Sözleşmesi imzalanmış gibi yasal tüm haklarınızın korunacağını aşağıdaki şekilde taahhüt eder:


Değerli D-Smart Kullanıcısı, 
D-Smart uydu platform hizmetinden yararlanmak amacıyla, D-Smart uydu alıcısı satın alan tüm Abonelerin, yararlandığı hizmete yönelik olarak www.dsmart.com.tr adresinden ulaşabileceği Uydu Platform Hizmetleri Abonelik Sözleşmesi kapsamında ilgili mevzuatın öngördüğü tüm hukuki koşulların, Abonelerimiz ile sözleşme imzalanıncaya kadar siz değerli Abonelerimiz için de geçerli olduğunu ve aynı haklara sahip olduğunuzu saygı ile beyan ve taahhüt ederiz.

D-Smart, Nisan 2011

----

Siz kullanıcılarımıza ek bir yasal yükümlülük getirmeksizin, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili mevzuata uygun olarak BTK'nın, hizmet alan kullanıcılarımızın haklarını korumak amacıyla imzalanmasını şart koştuğu bu sözleşmeyi D-Smart Shop’lardan veya bu adresten sağlayabilirsiniz.
 
Daha detaylı bilgi için  444 55 65 D-Smart Müşteri Hizmetlerini arayabilir, bayi listesine ulaşmak içinwww.dsmart.com.tr/smartshops.aspx adresini ziyaret edebilirsiniz. 
 
Posta adresimiz PTT: PK.110 Şişli /  İstanbul 
Müşteri Hizmetleri 444 55 65
Internet adresimiz www.dsmart.com.tr 

Taahhüt süresi içinde taahhütünü bozan üyelerimizin ödeyecekleri cezai bedeller nasıl hesaplanır?

 Taahhüt süresi bitmeden taahhütünü bozan abonelerimizin ödeyecekleri cezai bedellere ilişkin hesaplamalar tablosu aşağıdaki gibidir.

LİSTE FİYATLARI
içerik+kutu aydanya
Ana Paket
SD
HD
HD+
CAM
Smart
21,99
44,99
59,99
36,99
Aile
31,99
54,99
69,99
46,99
Maxi
48,99
71,99
86,99
63,99
Full
58,99
81,99
96,99
73,99


Fark bedel hesaplamaları, yukarıdaki fiyatlar üzerinden yapılır. Cezai bedel, fark bedeli*ay toplam bedeli ve 40 TL lik taahhüt iptal bedelinin toplamından oluşmaktadır